Virüs Yok Olana Kadar Dezenfeksiyona Devam

06 Ekim 2020 Salı, Saat 14:25

Osmangazi Belediyesi korona virüs salgınına karşı ilçe genelindeki dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, salgının tamamen ortadan kalkmasına kadar çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Korona virüs salgının ülkemizde görülmesiyle birlikte ciddi önemler alan ve vatandaşları hastalıktan korumak adına tüm imkanlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarını Mart ayından bu yana aralıksız sürdürüyor. İlçede dezenfekte edilmeyen nokta bırakmamak adına haftanın her günü yoğun mesai harcayan belediye ekipleri, son 1 haftada 94 meydan, 191 cadde ve sokak, 510 iç mekan ile resmi kurumda dezenfeksiyon çalışması yaptı. Ayrıca 12 bin 100 konteyner temizliği de yapan ekipler, toplam 12 bin 895 noktada dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da yakından takip ettiği dezenfekte çalışmaları, özellikle vatandaşların sık kullandığı alanlarda ve olası salgının bulaşabileceği toplu yaşam alanlarında yürütülüyor. Osmangazi Belediyesi’nin hizmet noktaları, okul, eczane, sağlık ocağı, pazar alanları, kültür merkezleri, spor tesisleri, kütüphaneler ve semt merkezleri, düzenli olarak dezenfekte edilerek vatandaşların kullanımına sunuluyor.

Osmangazi Belediyesi
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

HABERİ PAYLAŞ

TEK RUMELİ TV'DEN HABERLER